100yil.png
100yil.png

TÜRK-JAPON BİLİM VE TEKNOLOJİ ÜNİVERSİTESİ
VİZYON & MİSYON

VİZYON, MİSYON

VİZYON

Türk-Japon Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’nin vizyonu; araştırma merkezli, bilimi ve teknolojiyi öne çıkaran dünya standartlarında bir üniversite olmaktır.

TJU, dünya çapında eğitim imkânları yaratan bir araştırma merkezi olurken bilim ve teknolojide öne çıkan bir üniversite olarak uluslararası arenada tanınan, başarılı eğitim programları sunan, bilimsel ve teknolojik gelişmelere imkân tanıyarak gerekli bütün altyapı ve insan kaynağının harekete geçirilmesinde ulusal ve uluslararası iş birliklerine odaklanmak olarak vizyonunu belirlemektedir. Bu vizyon doğrultusunda TJU seçkin bilim insanları, araştırmacılar, mühendisler ve uzmanlarla hedef ve ideallerine ulaşmayı amaçlamaktadır.

MİSYON

TJU, bilime ve teknolojiye katkı sağlayarak gelişmeyi destekleyen, problemleri çözmeye odaklanan ve Türk-Japon dostluğunun bir göstergesi olarak iş birliğini ön plana çıkaran bir anlayışı yansıtmak olarak misyonunu belirlemiştir. Bilim, teknoloji ve yeniliğe katkı sağlamakla birlikte, eğitim standartlarını araştırarak eğitim aracılığıyla uluslararası standartlarda en iyi seviyede olmak adına, Türkiye, Japonya ve uluslararası toplumla iş birliği yapmayı amaçlamaktadır. Bu kapsamda Türkiye ve Japonya ile birlikte uluslararası öncelikleri dikkate alan TJU, eğitim, yapabilme bilgisi (know-how), bilim ve tecrübenin paylaşılması ile dünyada en iyi standartlara sahip bir eğitim kurumu olma idealini taşımaktadır.